Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
SIA AVOTI atklāts saules enerģijas parks

SIA AVOTI atklāts saules enerģijas parks

11. jūnijā tika svinīgi atklāta šobrīd lielākā saules elektrostacija (SES) uzņēmuma pašpatēriņam, ko attīstījis kokapstrādes uzņēmums AVOTI un vietējā uzņēmumu grupa “AJ Power”. “Avoti SES” atklāšanas brīdī piedalījās pārstāvji no AVOTI, projekta attīstītāju “AJ Power” komandas, Klimata un enerģētikas ministrijas, Gulbenes novada pašvaldības, AS Attīstības finanšu institūcijas “Altum”, AS Swedbank.

AVOTI SES kopējā platība ir vairāk nekā 10 ha, kuros izvietoti 9216 saules paneļi ar kopējo jaudu vairāk kā  5 MW. Gada laikā SES saražos vairāk nekā 5 100 MWh atjaunīgās enerģijas, kas tiks izmantota uzņēmuma AVOTI ražošanas vajadzībām. Saražotā zaļā enerģija nodrošinās vairāk kā piekto daļu (21%) no kokapstrādes uzņēmuma AVOTI elektroenerģijas patēriņa.

Esam pateicīgi mūsu sadarbības partneriem par atbalstu mērķu sasniegšanā. Saules parks ir kārtējais pierādījums, ka ejam pareizajā virzienā, realizējot ilgtspējīgus risinājumus uzņēmuma attīstībā,” uzsver SIA AVOTI valdes priekšsēdētājs Uldis Misiņš.

Uzņēmums turpina ražošanas procesos ieviest zaļus un viedus risinājumus, kas ļauj samazināt ietekmi uz vidi un palielināt energoefektivitāti. Līdz ar to investīcija zaļās enerģijas ražošanā ir tikai loģisks nākamais solis.

Esam gandarīti un lepni par šo projektu, jo tas ir lielisks  apliecinājums veiksmīgai sadarbībai. Šis kalpo arī kā pierādījums mūsu mērķtiecīgam darbam, jo spējam uzņēmumiem piedāvāt risinājumus, kas ļauj iesaistīties enerģētikas tirgū. Šajā projektā mums izdevies realizēt Latvijā lielāko saules enerģijas parku uzņēmuma pašpatēriņam – nozīmīgam spēlētājam kokapstrādes nozarē. Novērtējam mūsu sadarbību ar AVOTI, kas kā vietējais uzņēmums konkurē globālajā tirgū un kurš tagad ieguvis papildu konkurējošas priekšrocības, palielinot energoefektivitāti, samazinot izdevumus par enerģiju un būtiski samazinot ietekmi uz vidi,” stāsta uzņēmumu grupas “AJ Power” vadītājs Roberts Samtiņš.

Uzņēmuma AVOTI saules parka projekts pašpatēriņam realizēts ar ES Atveseļošanas fonda programmas finansējumu uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanai, piesaistot Attīstības finanšu institūcijas “Altum” aizdevumu ar kapitāla atlaidi un  AS Swedbank finansējumu.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “AVOTI ir lielisks piemērs uzņēmuma mērķtiecīgai virzībai uz paša ražotu zaļo elektroenerģiju, samazinot tās izmaksas, uzņēmuma emisiju pēdu un stiprinot savu energoneatkarību ar pieejamajiem valsts atbalsta instrumentiem. AVOTI vērienīgajā projektā plānotais kapitāla atlaides apjoms no ES Atveseļošanas fonda resursiem ir vairāk nekā 900 tūkstoši eiro, kas ir nozīmīga investīciju projekta daļa, kas būtiski uzlabo tā atmaksāšanos. Esam gandarīti sadarboties ar uzņēmumu AVOTI, kas jau šodien spēj pelnīti atbildīgi un vienlaikus ir efektīvs un konkurētspējīgs.”