Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Ceļā uz videi draudzīgāku transportēšanu

Ceļā uz videi draudzīgāku transportēšanu

Pagājušajā nedēļā divas Avoti SWF kravas automašīnas nomainītas ar jaunām – ar augstāko emisiju standartu, kā arī uzņēmuma iekrāvēju rindas papildinājis vēl viens elektriskais iekrāvējs. Šie soļi ir saskaņā ar uzņēmuma vēlmi pakāpeniski samazināt savas darbības rezultāto radīto ietekmi uz vidi*.

Šobrīd uzņēmumā ir trīs kravas automašīnas, ar kurām ikdienā tiek pārvadātas kravas Baltijas valstu robežās. Divas no automašīnām – ar EURO 3 un EURO 5 emisiju standartiem – pagājušajā nedēļā nomainītas uz jauniem SCANIA R 450 modeļiem ar augstāko – EURO 6 – emisiju standartu. 2019. gadā šis modelis ieguvis balvu kā videi draudzīgākais kravas auto savā klasē (vairāk info šeit). Jaunajām automašīnām ir vairākas būtiskas priekšrocības:

  1. zemāks radītais siltumnīcefekta gāzu emisiju apjoms,
  2. ekonomiskāki degvielas patēriņa ziņā,
  3. ērtāki lietošanā mūsu autovadītājiem.

 

Pagājušā nedēļā Avoti SWF iekrāvēju rindas papildinājis vēl viens elektriskais iekrāvējs, līdz ar to šobrīd vairāk kā puse uzņēmuma iekrāvēju tiek darbināti ar elektrību. Atšķirībā no iepriekš plašāk izmantotajiem gāzes vai dīzeļdegvielas iekrāvējiem, elektriskais iekrāvējs prasa mazāk uzturēšanas darbu un rada mazāk izplūdes gāzu, kas ietekmē arī gaisa kvalitāti uzņēmuma teritorijā. Iekrāvēja pilna uzlāde ilgst nedaudz vairāk kā stundu, un akumulatora darbības laiks ir vairāk kā 5 stundas, kas atkarīgs no darba režīma.

 


* Tieši transporta sektors Latvijā ir būtisks klimata pārmaiņu veicinātājs un siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju radītājs – saskaņā ar Ekonomikas ministrijas datiem 2017. gadā tas veidoja 28,5 % no kopējā SEG emisiju apjoma (vairāk info šeit).