Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Avoti SWF dienā sagatavo izejmateriālus vidēji 4300 produktiem

Avoti SWF dienā sagatavo izejmateriālus vidēji 4300 produktiem

Šodien veikalos nopirktās mēbeles nākamajā rītā ir
Avoti SWF pasūtījumu sarakstā. Vienkāršākie produkti tiek saražoti dienas laikā, laikietilpīgākie – nedēļas laikā, un pēc tam iepakoti sāk ceļu uz veikaliem, lai drīzumā atkal būtu pieejami pircējiem.

Katras Avoti SWF ražotās mēbeles pirmsākums meklējams pirmapstrādes cehā, kur 40 darbinieki, strādājot divās maiņās, dienas laikā no kaltētajiem zāģmateriāliem 200 kubikmetru apjomā spēj sagatavot mēbeļu detaļu sagataves vidēji 4300 gataviem produktiem.


Pirmapstrādes cehā būtisku vietu – gan pienākumu, gan aizņemtās platības ziņā – ieņem skeneris zāģmateriālu defektu izvērtēšanai.
Dēļi pa vienam iet caur skeneri ar ātrumu līdz 200 m/minūtē, un iekārta dod komandu zāģim izzāģēt plaisas, melnos zarus, sveķu ailes un citus defektus atbilstoši skenerī uzstādītajiem parametriem un pārējo sagarina konkrētu mēbeļu detaļu ražošanai nepieciešamajā garumā.

Defektu noteikšanu, ko skeneris veic automātiski, var veikt arī darbinieki, ar luminiscējošu krītiņu atzīmējot defektu vietas, kuras garināšanas līnija izzāģē un pārējo dēli sagarina nepieciešamajā garumā. Neatkarīgi no tā, vai defekti tiek noteikti automātiski vai manuāli, pirmapstrādes cehā, tāpat kā jebkurā citā ražošanas posmā tiek attīstīta bezatlikumu ražošana – izejmateriāli tiek izmantoti iespējami efektīvi, savukārt zudumi un atlikumi kļūst par izejvielām granulu vai brikešu ražošanā. Pirmapstrādes cehā zudumi un atlikumi veido vidēji 6-7 % no kopējā zāģmateriālu apjoma.

 

Pirmapstrādes cehā skenerim konkurenci pienākumu un aizņemtās platības ziņā var sastādīt audzēšanas līnija – iekārta, kas salīmējot kopā īsās, dažādu garumu detaļas, var saaudzēt dēli līdz pat 6 metru garumam. Detaļu gali tiek nofrēzēti, uzklāta līme, detaļas savienotas un saaudzētas garumā, kā arī sagarinātas konkrētai mēbelei nepieciešamajā garumā. Garumā saaudzētās detaļas tiek izmantotas zemākas klases detaļu sagatavošanai, kā arī mēbeļu līstēm un kājām, un tās var atpazīt pēc zig-zag raksta saaudzējuma vietā.

Sagatavoto detaļu izcelsmi iespējams izsekot līdz mežam gan šajā, gan tālākajos ražošanas posmos – uz katras pirmapstrādes cehā sagatavotās pakas ir atzīmēts kokmateriālu piegādātājs, ražošanas datums, izmērs un kvalitātes klase.

Sapakotās detaļas ir mēbelēm nepieciešamajā garumā, taču vēl neapstrādātas, raupjas un šķietami tālu no gatavas mēbeles, taču tālākajos ražošanas posmos tās tiek ēvelētas, sapresētas nepieciešamajā platumā, lakotas u.c. līdz pakāpeniski tiek sagatavots augstas kvalitātes, praktisks un mūsdienīgs gala produkts.